top of page

Про Посвідчення Водія Можна Забути На Пів Року

В Україні водії, які стикаються з несправностями автомобіля, ризикують не лише отримати штраф, але й позбутися водійського посвідчення, особливо за порушення правил дорожнього руху, пов’язані з несправностями транспортного засобу.


Правила дорожнього руху України визначають різні несправності автомобілів, які унеможливлюють їхню безпечну експлуатацію. Проте не всі водії дотримуються цих правил, нехтуючи потенційною небезпекою, пов’язаною з експлуатацією транспортних засобів у таких умовах.


Деталі


Патрульна служба, наділена відповідними повноваженнями, може накладати штрафи за найпоширеніші порушення і навіть вилучати водійське посвідчення на строк до шести місяців. Одним із поширених порушень є водіння з несправними габаритними вогнями.

Виявити таке порушення, особливо вночі, відносно просто. Відповідно до ч. 1 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), керування транспортним засобом з несправними габаритними вогнями тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 гривень. Повторне порушення протягом року може призвести до вилучення водійських прав на строк від трьох до шести місяців.


Правила дорожнього руху України наголошують на відповідальності кожного водія перед початком руху переконатися в належному робочому стані свого транспортного засобу. Хоча перевірити стан кожної лампочки під час поїздки може бути складно, якщо лампочка перегоріла в дорозі, це не вважається адміністративним правопорушенням. Однак водій повинен негайно вирішити цю проблему.

Якщо водій не знає про несправність габаритних вогнів під час руху, це не є адміністративним правопорушенням, що дає можливість швидко усунути проблему. У таких випадках будь-які штрафи, накладені правоохоронними органами, можуть бути визнані необґрунтованими і підлягають скасуванню у встановленому законом порядку.


Такий підхід має на меті збалансувати правозастосування з практичними проблемами, з якими стикаються водії у зв’язку з несправностями транспортних засобів, при цьому пріоритетом є безпека дорожнього руху.

Comments


bottom of page