top of page

В Україні хочуть збільшити один вид штрафу для водіїв

В Україні можуть збільшити штраф для водіїв, які не пропускають транспортні засоби зі спецсигналами. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроєкт №11111.


Автори законопроєкту №11111 виходили із того, що в Україні водії часто порушують пункт 3.2. Правил дорожнього руху, згідно з яким автомобілісти повинні поступатися дорогу транспортним засобом зі спецсигналами (з увімкненим синім проблисковим маячком або з увімкненим звуковим сигналом). Йдеться про автомобілі поліції, пожежної охорони, машини швидкої медичної допомоги, автомобілі аварійно-рятувальних служб.

Згідно з нормативами, автомобілі швидкої медичної допомоги, наприклад, мають у місті прибувати на місце виклику протягом 10 хвилин, а поза містом – протягом 20 хвилин. Але іноді це неможливо через інших учасників дорожнього руху, які не пропускають автомобілі швидкої медичної допомоги.


Наразі в Україні за порушення пункту 3.2. ПДР передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 680 гривень. Автори законопроєкту №11111 вважають, що це маленький штраф за таке правопорушення. Ця сума не відповідає можливій шкоді, яку може завдати таке порушення ПДР. При цьому автори законопроєкту №11111 посилаються на практику країн Євросоюзу та США, у яких передбачено великі штрафи водіям, які не пропускають спеціальний транспорт.


Тому пропонується збільшити штраф за порушення пункту 3.2. ПДР до 1700-2500 гривень з позбавленням посвідчення водія на один рік. Якщо ж внаслідок такого правопорушення була заподіяна або могла бути заподіяна шкода життю чи здоров'ю людей, то тоді пропонується штрафувати на 3400-5100 гривень та позбавляти посвідчення водія на строк від 5 до 10 років


Наразі законопроєкт №11111 перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правоохоронної діяльності. Комітет повинен зробити висновок щодо цього документа. Після цього його винесуть до сесійної зали парламенту для обговорення народними депутатами.


Поліція до початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ проводила в різних областях рейди для виявлення водіїв, які не пропускають транспортні засоби із включеними проблисковими маячками та звуковими сигналами. За екіпажами швидкої медичної допомоги та пожежними машинами на деякому віддалі прямували поліцейські автомобілі.Comments


bottom of page