top of page

Водіям розповіли про покарання за тоноване скло та чи можна його уникнути

Закони, що стосуються тонування вікон транспортних засобів, є чіткими і суворими, підкреслюючи важливість збереження прозорості та видимості. Будь-яка форма тонування дзеркал однозначно заборонена.


Нещодавно водіям нагадали про ці законодавчі норми та відповідні штрафи, пов’язані з порушенням цих правилЗгідно з Правилами дорожнього руху (п. 31.4.7), категорично забороняється експлуатація транспортного засобу з покриттям скла, що перешкоджає видимості водія або погіршує його прозорість. Порушення цього правила вперше тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн (ч. 1 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення).


Повторне порушення протягом року може призвести до більш серйозних наслідків, таких як заборона керування транспортним засобом на строк від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб (ч. 4 ст. 121).


Штрафи залежать від ступеня тонування, причому штрафи накладаються за світлопропускання нижче 75% для лобового скла і нижче 70% для інших стекол. Важливо зазначити, що ці штрафи можуть бути застосовані лише в тому випадку, якщо патрульний може продемонструвати зниження світлопропускання за допомогою спеціального приладу, а не лише за візуальною оцінкою.

Comments


bottom of page