top of page

Як вберегти машину від падіння уламків ракет чи дрона?

Від нічних ворожих атак останніх днів часто чергу страждають автомобілі. Добре, що не люди, але ж і машини шкода. Чи можна зберегти авто від випадкового падіння безпілотника або уламків ракети?


На жаль, під час війни гарантувати будь-яку безпеку неможливо, і запаркованих у дворах автомобілів це теж стосується. Але зменшити ймовірність пошкодження можна, причому суттєво.


Отримавши пошкодження від дронів, що впали під час обстрілу, більшість автомобілів тут же згоряє вщент.


Рівень загроз

Як можна зрозуміти з наявної інформації, автомобілі на парковках отримують ушкодження різного характеру:

  • Вогонь. Падаючі дрони, як правило, горять, причому вони поширюють вогонь на площу, більшу площі їхніх крил та фюзеляжу. Очевидно, основний фактор ураження тут – бензин, на якому працює двигун безпілотника та тротил, який в них заряджений.

  • Уламки. Фрагменти літального апарату можуть падати просто як шматки металу та пластику. При цьому вони мнуть метал кузова і б’ють скло автомобіля. Але через те, що дрони мають як металеві, так і пластикові деталі, вага їхня різна і травми машині вони завдають різні.

На щастя, не всі згадані чинники можна вважати для сучасного автомобіля фатальними – в деяких випадках можна вжити ефективних заходів для збереження свого транспорту.

Що можна зробити для захисту

Найкраще, що можна зробити – це знайти для машини надійне сховище. В ідеалі це був би підземний паркінг, або багатоповерховий паркінг з більш-менш захищеними стінами.


Підземний паркінг – найкращий спосіб вберегти машину від падіння на неї безпілотників. Але добротний гараж теж згодиться.


Цегляний гараж з надійним бетонним дахом також може забезпечити нічний спокій для вас і для вашого авто. Та й стандартний металевий гараж зможе захистити машину від ушкодження уламками дрона, а в деяких випадках – і від вогню. Але, як показує досвід першого року війни, типові для України гаражі з металевих панелей від осколків снарядів не захищають.


Також мало на що здатний захист у вигляді навісів з шиферу або так званого профнастилу – ці матеріали або зриває вибуховою хвилею, або пробиває уламками всіх типів.

Найпростіші заходи

За відсутності гаража або підземного паркінгу можна вдатися до деяких альтернативних прийомів – нехай не настільки ефективних, але певною мірою дієвих:

  • За можливості паркуйте машину у вузькому проїзді (проході) між будинками – це буде свого роду аналогом укриття типу “щілина”. Обмежена площа простору над машиною (менший квадрат неба зверху) знижує ймовірність потрапляння в нього збитого безпілотника;

  • Паркування бодай одним боком впритул до будинку якось мірою знижує ймовірність пошкодження машини – відкритим буде лише один бік;

  • Якщо машина стоятиме крайньою в ряду інших авто, менше ймовірність, що вона постраждає від пожежі: вогонь зможе перекинутись на неї лише з одного боку;

  • Тримайте на парковці поряд з машиною засоби пожежогасіння: великий запас піску у міцному ящику та широку лопату для його накидання на вогонь. Вода не так ефективна, але якщо займання машини тільки почалося, вогнище можна буде погасити навіть парою 5-літрових пляшок.


На щастя, навіть візуально загрозливі зовнішні пошкодження не завжди позбавляють машину спроможності їхати і перевозити пасажирів і майно


В самій машині корисно буде тримати великий відріз цупкого матеріалу типу брезенту, яким можна погасити невеликий осередок вогню.Comments


bottom of page